טבלת החיסונים בישראלכך זה החלמהו חיסון?מהו אדג'ובנטהמחלות נגדן מחסניםגרפים - תחלואה בישראלחיסוני שגרהמתי יש להיזהר במתן חיסוניםחיסונים שאינם בשגרהצוות רפואי - מידע כלליצוות רפואי - חיסונים ספציפייםשאלות נפוצותטענות נפוצותעצות לילד המטיילחיסונים לילד המטיילחובת חיסונים? פורומיםתיאור התפרצות הפוליו בשפכי ישראל 2013-14

המופילוס אינפלואנזה B

 HIB) Hemophilus influenza B ) - המופילוס אינפלואנזה B  
נערך ע"י ד"ר משכית בר מאיר
מומחית ברפואת ילדים ובמחלות זיהומיות
מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בילדים, מרכז רפואי שערי צדק


חיידק, אשר עד השימוש בחיסון נגדו (בתחילת שנות ה-90) היה הגורם השכיח לזיהומים רבים – החל מזיהומים קלים כגון דלקות אוזניים וכלה בזיהומים חודרניים ומסכני חיים כגון דלקת קרום המח בילדים. הזיהומים השכיחים מ – Hib בעידן טרום החיסון כללו מלבד דלקת קרום המח גם דלקת ריאות , בקטרמיה , אפיגלוטיטיס (דלקת  זיהומית של האפיגלוטיס- מכסה הגרון -  הגורמת להתנפחותו ולסכנת חנק ומוות), צלוליטיס (זיהום בעור) וכן זיהומים בפרקים . 
שיעור התמותה מדלקת קרום המח על ידי חיידק זה : 7.5% , כאשר שליש מבין השורדים יסבלו מנכות – חירשות, פרכוסים, איחור התפתחותי וכדומה.
החיידק פוגע בעיקר בתינוקות וילדים עד גיל חמש שנים , אולם גם במבוגרים מעל גיל 65 ובאנשים עם מצבים רפואיים שפוגעים בתפקוד הטחול או מערכת החיסון כגון אנמיה חרמשית, חסר טחול , חולי HIV, אנשים עם ליקוי בתפקוד מערכת המשלים או אנשים שמקבלים טיפול כימותרפי או מושתלי מח עצם. 


קישור לדף החיסון המגן ממחלה זו

קישור לדף ההמופילוס באתר ה CDC

קישור לתמונות באתר ה CDC

גרף תחלואה בהמופילוס אינפלואנזה  B ביחס להחלת החיסון

צרו אתנו קשר נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה,
צרו אתנו קשר ונדאג להשיב בהקדם: