טבלת החיסונים בישראלכך זה החלמהו חיסון?מהו אדג'ובנטהמחלות נגדן מחסניםגרפים - תחלואה בישראלחיסוני שגרהמתי יש להיזהר במתן חיסוניםחיסונים שאינם בשגרהצוות רפואי - מידע כלליצוות רפואי - חיסונים ספציפייםשאלות נפוצותטענות נפוצותעצות לילד המטיילחיסונים לילד המטיילחובת חיסונים? פורומיםתיאור התפרצות הפוליו בשפכי ישראל 2013-14

גישה כללית

מתן חיסונים לילד המטייל
הנושא החשוב ביותר בחיסון הילד המטייל הינו הקפדה על חיסוני השגרה מאחר והמחלות שכנגדן מחסנים בחיסוני השגרה כמו שעלת, דיפטריהפוליו,חצבת,צהבת A, צהבת B , דלקת קרום המח, נפוצות במידה זו או אחרת באזורים הטרופיים/אקזוטיים.
על כן, יש להקפיד כי הילד יקבל את החיסונים המומלצים על פי שגרת החיסונים.

לעתים בשל גילו הרך של הילד הנוסע הוא לא הספיק לקבל במסגרת שגרת החיסונים כמות חיסונים כזו שתגן עליו מפני המחלות הללו ובמקרה זה מומלץ לפנות למרפאות החיסונים לבדוק באם ניתן לתת את החיסונים ברווחי זמן קצרים מהרגיל (תכנית חיסונים מואצת) על מנת להבטיח כי הילד יהיה מוגן בעת הנסיעה.

בכדי להבטיח הגנה מפני חצבת בילדים בני שנה ומעלה, מומלץ להשלים את המנה השניה לפני הנסיעה (היא ניתנת בהפרש של חודש מהמנה הראשונה) ולא להמתין עד גיל 6 שנים שאז המנה ניתנת באופן שגרתי על פי התכנית. כמו כן בילד בן 6-12 חודש הנוסע לאזור שיש בו תחלואה בחצבת מומלץ לתת מנה אחת של חיסון החצבת ואז בהגיעו לגיל שנה יקבל את המנה הרגילה של החיסון מבלי לספור את המנה שניתנה לפני הזמן. 

את החיסון לצהבת A ניתן להקדים ולתת בגיל שנה (במקום בגיל שנה וחצי)  או לחילופין לחסן את התינוק בחיסון סביל (אימונוגלובולינים) המקנה הגנה קצרת טווח שאינו מבטל את הצורך בחיסון רגיל עם החזרה ארצה.

אחד החיסונים שחשוב לא לשכוח הינו החיסון לשפעת. 
.
החיסונים היעודיים למדינות טרופיות שהינם תוספת לחיסוני השיגרה כוללים את החיסון למנינגוקוק, חיסון לטיפוס הבטןחיסון לקדחת המח היפנית וחיסון לקדחת צהובה.
צרו אתנו קשר נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה,
צרו אתנו קשר ונדאג להשיב בהקדם: